Kapteiņu kauss 2009

Regatē «Kapteiņu kauss» Lielupē piedalījās astoņas jahtas – septiņas no Jelgavas jahtkluba, kā arī Vācijā reģistrētā «Avventure» Stefana Tunnissena vadībā.

Saskaņā ar nolikumu «Kapteiņu kausa» sacensībās katrai jahtai ir tikai viens vadītājs – kapteinis un stūrmanis vienā personā. Distance – no Jahtkluba teritorijas līdz Pils salas galam un atpakaļ. «Tas ir divreiz pa aptuveni pieciem kilometriem jeb 2,7 jūras jūdzēm,» zina teikt jahtkluba komodors Aleksandrs Jakovļevs.

Dienvidu, dienvidaustrumu vējš, kas pūta ar ātrumu 3 – 5 metri sekundē, burātāju valodā tiek dēvēts arī par «meistaru vēju», jo tādu visai nemanāmu pūsmu notvert burās un pārvērst jahtas dzinējspēkā ir īsta meistara prasme. Tāpēc arī kapteiņu sacensība trīsarpus stundu garumā izvērtās ļoti interesanta.

2000.gadā dibināto balvu – keramikā darinātu kapteiņa figūru – jau otro gadu nopelnīja jahtas «Nimfa» vadītājs Romans Semjonovs, un šim notikumam par godu tika arī ar visām drēbēm kolēģu draudzīgi izpeldināts Lielupē. Otrajā vietā ierindojās Aivars Āboliņš ar jahtu «Pingvīns», trešajā – A.Jakovļeva vadītā «Nord».

Avots: zz.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.