Par mums

Jelgavas Jahtklubs „JJK” ” ir brīvprātīga, pastāvīga un neatkarīga fizisko un juridisko personu sabiedriska organizācija.

Mērķis – popularizēt un attīstīt burāšanu, kā aktīvu un veselīgu sporta veidu un brīvā laika pavadīšanu. Veicināt jaunatnes interesi par šo sporta veidu, kas dod pozitīvu ievirzi bērnu socializācijas procesā.

Galvenie pasākumi ir saistīti ar Jelgavas atklātā čempionāta organizēšanu, kuru laikā jelgavniekiem ir iespēja gūt arī vizuālu baudījumu vērojot burāšanas sacensības.
Katru sezonu no maija līdz oktobrim klubs organizē šādas sacensības:

  • Jelgavas Jahtkluba sezonas atklāšanas regate un Jelgavas pilsētas svētku regate
  • “Jelgavas Jahtklubs” un Jelgavas pilsētas svētku regate (junioriem)
  • Pasākums Jelgavas bērnu nama bērniem (Starptautiskā bērnu aizsardzības diena)
  • “Līgo” regate un  regate junioriem
  • “Kapteiņu kauss” regate
  • “Kapteiņu kauss” regate junioriem
  • Jelgavas atklātais čempionāts burāšanā “Lielupes Kauss”
  • Jelgavas atklātais čempionāts burāšanā “Jelgavas Jahtkluba Kauss”
  • Jelgavas atklātais čempionāts burāšanā “Jelgavas Jahtkluba Kauss” junioriem
  • „Kalnciema Kauss” – Regate līdz Kalnciemam un atpakaļ (4 posmi-2 dienas)
  • Regate “Rudens vējš”
  • Regate “Rudens vējš” junioriem
  • Jelgavas Jahtkluba sezonas slēgšanas regate ar junioriem

Jelgavas Jahtklubs sadarbībā ar Jelgavas PI „Sporta servisa centrs” plāno turpināt attīstīt organizētajās sacensībās Jelgavā.

Vēsture

Pirms simts gadiem Lielupe bija kā lielceļš un tvaikoņi, baržas un buru laivas brīvi kuģoja līdz pat Jelgavai.

Jelgavas Jahtkluba pirmsākumi ir meklējami 1923.gadā. Tas viss ir aprakstīts grāmatā “Kad Jelgavā bija buras”. Vēlākos gados, kad Jelgavā tika būvēti lielie industriālie uzņēmumi, pie tiem tika dibinātas uzņēmumu sporta sekcijas. Toreiz klubs sastāvēja no vairāku Jelgavas lielo uzņēmumu sporta sekcijām, kuras arī finansēja jahtu un inventāra iegādi un ēku izbūvi un uzturēšanu.

Pašreizējā arhitektoniskajā veidolā klubs ir no 1970.gada, kad tika uzbūvētas kluba ēkas. Tā tas turpinājās līdz 80.gadiem, kad lielajiem uzņēmumiem radās citas intereses un klubs nu jau vairs tika uzturēts tikai uz esošo burātāju entuziasmu un iespējām. Mainoties situācijai valstī, mainījās arī prioritātes un diemžēl sports tika pamests novārtā un atstāts bez finansējuma.

Visus šos gadus Jelgavas burātāji ir neatlaidīgi uzturējuši klubu un kluba inventāru no saviem līdzekļiem un katru gadu neatlaidīgi rīkojuši Jelgavas atklātos čempionātus burāšanā un veiksmīgi piedalījušies Latvijas mēroga sacensībās.

Dalība jebkura mēroga sacensībās kluba komandas vienmēr tiek pieteiktas kā Jelgavas jahtklubs, tādejādi nesot pilsētas vārdu ne tikai ārpus pilsētās, bet arī valsts robežām.

(Jelgavas Jahtkluba karogs)                                    (Jelgavas Jahtkluba vimpelis)

falg JJKJJK-vimpel

No JJK arhīva

Jelgavas Jahtklubs
Jelgavas Jahtklubs

Jelgava. Jahtu parāde prezidenta Kārļa Ulmaņa dzimšanas dienā, 1939.g.

Jelgavas jahtkluba “M” klases regate 1969.g.

     

Grāmata “Kad Jelgavā bija buras”

Jahtas “Racundra” ceļojums – 1920. gadu Latvija britu burātāja acīm

Pirms astoņdesmit gadiem Lielupe bija kā lielceļš un tvaikoņi, baržas un buru laivas brīvi kuģoja līdz pat Jelgavai. Britu burātājs un rakstnieks Arturs Rensoms ar paša izloloto un Ķīšezerā būvēto jahtu «Racundra» veica trīs ceļojumus pa Baltijas jūru un Latvijas upēm. Uz klāja Rensoms dzīvoja tādu dzīvi, par kādu bija sapņojis, — pastāvīgā kustībā, vērojot dabu, makšķerējot, izzinot satikto cilvēku dzīvesstāstus un visu redzēto un dzirdēto pierakstot. Izdevniecībā «Dienas Grāmata» klajā nākusi Artura Rensoma grāmata «Kad Jelgavā bija buras», kas ir jahtas «Racundra» ceļojuma apraksts — 20. gadu Latvija britu burātāja acīm — ar daudzām autora fotogrāfijām un skicēm.