Latvijas Jaunatnes Olimpiāde burāšanā, iespējams, notiks Engurē

Šajā vasarā Latvijas Jaunatnes Olimpiāde burāšanā, iespējams, notiks Engurē, portāluburātājiem.lv informē Latvijas Olimpiskā komiteja.

Par to liecina arī Latvijas Zēģelētāju savienības mājas lapā publicētā informācija šā gada kalendāra sadaļā.

Vienlaikus Latvijas Olimpiskā komiteja norāda, ka vēl tiekot izskatīts arī variants par iespēju sacensības rīkot Burtnieku ezerā.

Latvijas Zēģelētāju savienības mājas lapā publicētā informācija liecina, ka sacensības paredzētas Engurē Rīgas jūras līcī Optimist, Laser 4.7 un Laser Radial klasēs, kā arī vējdēļu Techno 293 klasē.

2017. gada Latvijas Jaunatnes Olimpiāde norisināsies no 7. līdz 9. jūlijam Cēsīs.

Par to 1. februārī vienojās Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Olimpiskā komiteja un Cēsu novada pašvaldība+.

Cēsis pirmoreiz būs Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes galvenais organizators. Sporta sacensības notiks arī Smiltenes, Siguldas, Priekuļu, Valmieras, Jūrmalas, Burtnieku, Valkas un Rīgas novados.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, parakstot vienošanos, norādīja:

“Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde ir nozīmīgākais kompleksais sporta pasākums skolu jaunatnei Latvijā. Tie ir sporta un jauniešu svētki, kas kopā pulcē tūkstošiem Latvijas jauniešu, lai spertu pirmos nopietnos soļus augstiem sasniegumiem lielākās un mazākās sporta arēnās. Jauniešiem šeit ir iespējas pierādīt savu cīņas sparu, neatlaidību un komandas kopības sajūtu, apliecinot sava novada, pilsētas sportisko garu. Aiz visa tā ir nenovērtējams Latvijas kuplās sporta skolotāju saimes un treneru darbs, kuri spēj atklāt jaunos talantus un ieguldīt mērķtiecīgu darbu augstiem sporta sasniegumiem un veselīga dzīves veida nostiprināšanai.”

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis norādīja uz  Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes unikalitāti, jo Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kurā notiek šādas kompleksas sporta sacensības, kurās jauniešiem ir iespēja sacensties un sevi pierādīt visos Olimpiskajos sporta veidos.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir valsts nozīmes uz Olimpiskajiem pamatprincipiem balstītas sporta sacensības, ko reizi divos gados rīko Latvijas Olimpiskā komiteja un organizē kāda no Latvijas novadu pašvaldībām ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu. Olimpiāde ir lielākās jaunatnes sporta sacensības Latvijā, kurās jaunajiem sportistiem būs iespēja sacensties 29 dažādās disciplīnās.

Informācija no www.buratajiem.lv

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.