Jahtas aizburā līdz Kalnciemam un atpakaļ

Jelgavas Jahtkluba plānotā Rudens regate pirmoreiz kluba pastāvēšanas vēsturē izvērtās divu dienu burājumā – līdz Kalnciemam un atpakaļ ar starpposmu pie Svētes ietekas Lielupē. «Ieceri sirdī nēsājām jau sen, bet nu tas izdevās,» ar prieku un gandarījumu teic kluba komodors Aleksandrs Jakovļevs.

Kā stāsta Aleksandrs, ik sezonu Jelgavā notiek septiņas astoņas regates, kuru rīkošanu var nodrošināt jebkura jahtkluba jahta. Šā posma, kas sākotnēji bija plānots kā Jelgavas atklātā čempionāta regate «Rudens vējš», organizēšanu uzņēmās jahta «Nimfa», piedāvājot kausa izcīņu. Sacensības norisinājās divos posmos distancē Jelgava – Kalnciems – Jelgava ar kopējo veicamo attālumu 20 jūras jūdzes.

19. septembrī jahtas startēja Lielupē pie jahtkluba, pirmais starpfinišs bija paredzēts pretī Svētes upes ietekai, bet nākamais – Kalnciema pagastā. «Septiņdesmitajos gados jelgavnieki burāja pat līdz jūrai,» A.Jakovļevs to var apliecināt no tēva stāstītā un melnbaltajās bildēs redzētā. Tagad Jelgavas jahtkluba jahtām, ņemot vērā to mastu augstumus, Kalnciems esot maksimāli tālākais sasniedzamais attālums.

Pasākumam ļoti labvēlīgais dienvidrietumu vējš – no 10 līdz 14 metriem sekundē – burātājiem ļāva Svētes ieteku sasniegt jau pēc stundas un pēc tam tādā pašā laika nogrieznī tikt arī līdz Kalnciemam. Atpakaļceļam nākamajā dienā jau bija jāprot likt lietā knapi manāmo dienvidaustrumu virziena pūsmu no metra līdz četriem sekundē. «Burātāji tādu sauc par meistaru vēju,» skaidro A.Jakovļevs. Startējušas Kalnciemā ap pusvienpadsmitiem no rīta, astoņas jahtas Jelgavā finišēja ap sešiem vakarā.

Uzvarētāji tika noteikti pēc rezultātu kopsummas visos starpfinišos, atskaitot vienu sliktāko. Meistarīgākā izrādījās kapteiņa A.Jakov­ļeva vadītā «Nord» komanda, otrajā vietā Romana Semjonova vadītā «Nimfa», trešajā – «Helena» ar Viktoru Jakovļevu vadībā.

«Sarunās pēc apbalvošanas ceremonijas nolēmām, ka nākamā gada sacensību plānā noteikti kā Jelgavas atklātā čempionāta posmu iekļausim arī šo regati līdz Kalnciemam,» apliecina kluba komodors.

Avots: zz.diena.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.