Septītās Latvijas jaunatnes vasaras olimpiādes medaļas sadalītas

(Informācija no  buratajiem.lv ) Svētdien, 9. jūlijā noslēdzās 7. Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde, kurā piedalījās 2803 sportisti no 82 pašvaldībām.

Trīs dienas, no 7. līdz 9. jūlijam, 11 Latvijas vietās jaunieši cīnījās par 239 medaļu komplektiem 27 Olimpiskajos sporta veidos – riteņbraukšanā, triatlonā, badmintonā, basketbolā, galda tenisā, boksā, futbolā, vieglatlētikā, vingrošanā, regbijā, jātnieku sportā, handbolā, džudo, svarcelšanā, šaušanā, taekvondo, loka šaušanā, smaiļošanā un kanoe, airēšanā, burāšanā, cīņā, paukošanā, peldēšanā, tenisā, volejbolā un golfā, kā arī 2 neolimpiskajos sporta veidos – florbolā un orientēšanās sportā.

Olimpiādes centrālā norises vieta bija Cēsis, bet burāšanas sacensības notika Rīgas jūras līcī Engurē.

Sacensībāsm pavisam bija pieteikti 47 burātāji, kuri pārstāvēja Engures, Jelgavas, Jūrmalas, Ķekavas, Liepājas, Rīgas, Rojas, Salacgrīvas un Ventspils pašvaldību.

Saskaņā ar sacensību nolikumu dalībnieks drīkstēja pārstāvēt tikai vienu pašvaldību, kas varēja būt arī pašvaldība, kurā jaunietis nav nedz deklarēts, nedz patstāvīgi tur dzīvo vai burā. Maksimālais pārstāvju skaits no vienas pašvaldības nebija noteikts.

Sacensības notika Optimist, Laser 4.7 un Techno 293 klasē. Laser 4.7 un Techno 293 klasē startēja dalībnieki, kuri dzimuši 2000. – 2003. gadā, bet Optimist klasē – 2002. – 2005. gadā.

Laser 4.7 klasē ieskaites grupā jaunietēm piecu dalībnieču konkurencē ar piecām uzvarām un vienu otro vietu uzvarēja pārstāve Anna Vernere (Jūrmalas pilsēta / Jauniešu Burāšanas Kluba “Jūrmala”).

Ance Anna Sekace izcīnīja otro vietu (Salacgrīvas novads / Kuivižu jahtklubs), bet Loreta Amsila – trešo vietu (Engures novads / jahtklubs Engure).

Foto: Mārtiņš Kitovs

Laser 4.7 klasē ieskaites grupā jauniešiem sešu dalībnieku konkurencē absolūto uzvaru – sešas uzvaras sešos braucienos izcīnīja Robins Lī Špats (Rīgas pilsēta / Rīgas jahtklubs).

Rihards Bendrats (Salacgrīvas novads / Kuivižu jahtklubs), kurš visos braucienos finišēja otrais, sacensības noslēdza otrajā vietā, bet Emīls Rudzītis (Jūramalas pilsēta), kurš sacensībās ikdienā nestartē, izcīnīja trešo vietu.

Foto: Mārtiņš Kitovs

Techno 293 ieskaites grupā jaunietēm sešu vējdēļu burātāju konkurencē ar visām pirmajām vietām četros braucienos uzvarēja Aleksandra Kaupa, kura bija vienīgā Liepājas pārstāve šajās sacensībās.

Annija Punte (Ķekavas novads) izcīnīja otro vietu, bet Elizabete Meņģele (Rīgas pilsēta) – trešo vietu.

Foto: Mārtiņš Kitovs

Techno 293 ieskaites grupā jauniešiem septiņu vējdēļu burātāju konkurencē uzvarēja Namejs Dreimanis , kurš visos četros braucienos finišēja pirmais.

Emīls Punte ar visām otrajām vietām – ir otrais, bet Kristaps Dzirnieks ar trim trešajām vietām un vienu ceturto ir trešais. Visi jaunieši pārstāvēja Rīgas pilsētu.

Foto: Mārtiņš Kitovs

Optimist ieskaites grupā jaunietēm sešu burātāju konkurencē ar piecām uzvarām sešos braucienos uzvarēja Agate Einause (Rīgas pilsēta / Rīgas jahtklubs).

Otro vietu izcīnīja Elza Cibule (Rīgas pilsēta / Rīgas jahtklubs), bet trešo vietu – Laura Ozoliņa (Ventspils novads / Usmas jahtklubs).

Foto: Mārtiņš Kitovs

 

Optimist ieskaites grupā jauniešiem 17 burātāju konkurencē uzvarēja Eduards Muciņš (Rīgas pilsēta / Rīgas jahtklubs), kurš sešos braucienos četras reizes finišēja pirmais, bet divas reizes bija otrais.

Otro un trešo vietu sadalīja Sporta burāšanas akadēmijas (Rīga) audzēkņi Emīls Haralds Amsils un Roberts Štāls – Buls, kuri attiecīgi ierindojās otrajā un trešajā vietā.

Neierasti abi burātāji šajās sacensībās startēja Jelgavas pilsētas komandā. Kā norāda Jelgavas vēstnesis+, “Jelgavai vēl maz zināmajā burāšanā” šī sporta veida sportisti Jelgavas pašvaldības delegācijā tika iekļauti pirmo reizi.

Sacensībās nestartēja Optimist klases vadošie burātāji Eduards Pļaviņš (Rīgas jahtklubs) un Mārtiņš Atilla (Latvijas Topper klubs), kā arī viena no vadošajām burātājām Leila Helga Sāra Tolstika (jahtklubs Engure), šobrīd atrodas Taizemē, kur 11. jūlijā sāksies pasaules čempionāts Optimist klasē.

Visi rezultāti+

Sacensību galvenais tiesnesis bija Arnis Krauklis, kura pamatdisciplīna ir vējdēļu burāšana.

Medaļu kopvērtējumā līdera pozīcijas saglabāja Rīga, otrajā vietā ierindojās Daugavpils komanda (27 zelta, 20 sudraba un 23 bronzas medaļas), bet trešo vietu ieņēma Liepājas jaunie sportisti (17 zelta, 25 sudraba un 19 bronzas medaļas). Ceturtā vieta kopvērtējumā ar 47 izcīnītām medaļām ir Jelgava, piektā – Jūrmala (42 medaļas), bet sestā – Dobeles novads (20 medaļas). Mājinieki – Cēsu sportistu komanda ar 3 medaļām (2 zelta un 1 bronzas) ierindojās 26. vietā.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas. Sacensību mērķis ir noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus. Vienlaikus sportisti sacentās par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē, kas 23. – 29. jūlijā notiks Ungārijas pilsētā Ģērā. Burāšana Eiropas Jaunatnes Olimpiādē nav iekļauta.

***

Tomass Bordovskis un Aleksandrs Jakovļevs pirmo reizi piedalījās sacensībās šajā līmenī un pārstāv Jelgavas pilsētu un “Jelgavas Jahtklubs”. Mūsu sportistiem ir Kopvērtējuma rezultāti: Tomass Bordovskis 10.vieta un Aleksandrs Jakovļevs 16.vieta. Liels paldies Alfam Pampe par apmācību un palīdzību mūsu jauniem buratājiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.